Attariya Hospital Pvt.Ltd.

जाजरकोट भूकम्पमा हालसम्म ८२ बालबालिकाले गुमाए ज्यान

padma
milan sunchadi

जाजरकोटको रामीडाँडा केन्द्रबिन्दु शुक्रबार राति गएको ६ दशमलव ४ रेक्टर स्केलको भूकम्पमा परी जाजरकोट र रुकुमपश्चिममा हालसम्म ८२ जना बालबालिकाको मृत्यु भएको छ। त्यसमध्ये जाजरकोटमा मात्र ५१ जना बालबालिकाको मृत्यु भएको छ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालय जाजरकोटका अनुसार २९ जना बालक र २२ जना बालिकाको भूकम्पमा ज्यान गएको छ। यस्तै रुकुमपश्चिममा भने ३१ जना बालबालिकाको ज्यान गएको छ। रुकुमपश्चिममा जम्मा ५२ जनाको ज्यान गएकोमा ३१ जना बालबालिका छन्।

भूकम्पमा परी ठूलो संख्यामा बालबालिकाको ज्यान गएको र धेरै जना घाइते भएका छन्। यद्यपि घाइते भएका बालबालिकाहरूको एकीन तथ्यांक आउन सकेको छैन। तर, उपचारमा संलग्न स्वास्थ्यकर्मीहरूले भने भूकम्पमा घाइते भएकाहरूमा आधाभन्दा धेरै बालबालिकाहरू नै भएको बताएका छन्।

Nawadurga
aisworya
Leave A Reply

Your email address will not be published.