Attariya Hospital Pvt.Ltd.

इजरायलको आक्रमणपछि गाजाका अस्पतालहरु चिहान बन्दै, अस्पताल भित्र र बाहिर शवहरूको थुप्रो

padma
milan sunchadi

काठमाडौं: गाजाको सबैभन्दा ठूलो अस्पताल अल-शिफा चिहान बन्दै गएको विश्व स्वास्थ्य संगठनले जनाएको छ । अस्पताल भित्र र बाहिर शवहरू थुप्रिएका छन् । समयपूर्व जन्मिएका दर्जनौं शिशुहरु तथा र डायलासिस गर्नुपर्ने मिर्गौला रोगीलाई समेत इन्धनको अभावले राम्रोसँग उपचार गर्न नसकिएको राष्ट्रसंघका प्रवक्ताले बताएका छन् ।

 

गाजाका दुई ठूला अस्पतालहरू अल-शिफा र अल-कुड्स इन्धन सकिएपछि अहिले बन्द भएका छन्। हालैका दिनहरूमा गाजा शहरको अस्पतालहरु नजिकै आक्रमण भइरहेको समचार छ ।गाजाका अस्पतालहरू इजरायली सेनाहरूले घेरामा राखेका छन् । इजरायलले गाजाका अस्पतालहरु मुनि हमासको नियन्त्रण केन्द्र रहेको आरोप लगाउँदै अस्पताल वरपर आक्रमण गरिरहेको छ । तर हमासले भने सो कुरा अस्वीकार गरेको छ ।

 

इजरायलले अक्टोबर ७ मा हमासले गरेको आक्रमणपछि ईजरायलले गरेको आक्रमणमा ११ हजार २ सय भन्दा बढी प्यालेस्टाइनी मारिएका छन् । त्यसैगरी इजरायलमा हमासको आक्रमणबाट १२ सय भन्दा बढीको ज्यान गएको छ। २ सय ४० भन्दा बढीलाई बन्धक बनाईएको छ ।

Nawadurga
Leave A Reply

Your email address will not be published.