Attariya Hospital Pvt.Ltd.

डडेल्धुरा मेडिकल कलेजमा माघ २९ देखि कक्षा सञ्चालन हुने

padma
milan sunchadi

डडेल्धुरा – सुदूरपश्चिम विश्वविद्यालयमातहत रहेको डडेल्धुरा मेडिकल कलेजले माघ अन्तिमदेखि कक्षा सञ्चालन गर्ने भएको छ।

कलेजले बिएमएलटी (ब्याचलर्स इन मेडिकल ल्याब टेक्नोलोजी) सञ्चालनको अनुमति पाएसँगै अब कक्षा सञ्चालनको तयारी गरेको हो। सञ्चालन अनुमति पाएर छात्रवृत्तिका विद्यार्थी भर्नासमेत भइसकेपछि माघ २९ गतेदेखि कक्षा सञ्चालन हुने भएको छ।

सुदूरपश्चिम विश्वविद्यालयका उपकुलपति अम्मराज जोशीले विश्वविद्यालयले चिकित्सा शिक्षा आयोगबाट बिएमएलटी सञ्चालनको अनुमति पाएर छात्रवृत्तिका सात विद्यार्थी भर्ना भएसँगै माघ २९ गतेदेखि कक्षा सञ्चालन हुने जानकारी दिए। १० जनाको कोटा पाएकोमा बाँकी तीनजनाले भने शुल्क तिरेर पढ्न पाउने उपकुलपति जोशीले बताए।

Siddi ganesh

 विशिष्ट सेवासहितको संघीय अस्पतालका रूपमा रहेको डडेल्धुरा अस्पताललाई नै सरकारले मेडिकल कलेज घोषणा गरेको हो। तर, डडेल्धुरा अस्पताल अहिले एक सय शय्याको स्वीकृत दरबन्दीअनुसार सञ्चालन भइरहेको छ।

विशिष्ट सेवासहितको संघीय अस्पताल भए पनि दरबन्दी भने उपक्षेत्रीय अस्पतालकै रहेको छ। उपकुलपति जोशीले डडेल्धुरा अस्पतालमा कार्यरत स्वास्थ्यकर्मीले मेडिकल कलेजमा अध्यापन र मेडिकल कलेजमा अध्यापन गराउने अध्यापकले डडेल्धुरा अस्पतालमा सेवा प्रदान गर्ने गरी मापदण्ड बनाउने पनि तयारी रहेको बताए।

डडेल्धुरासहित सुदूर पहाडका अस्पतालमा दरबन्दीअनुसार चिकित्सकलगायत स्वास्थ्यकर्मी नहुँदा समस्या छ।

Nawadurga
Leave A Reply

Your email address will not be published.