Attariya Hospital Pvt.Ltd.

भागवत सप्ताह ज्ञान महायज्ञको नगरप्रमुख भट्टद्धारा उद्घाटन

padma
milan sunchadi

अत्तरिया – कैलालीको अत्तरियामा श्रीमद भागवत सप्ताह ज्ञान महायज्ञको उद्घाटन गरिएको छ । बुधबार गोदावरी नगरपालीकाका नगरप्रमुख विरेन्द्र भट्टले एक कार्यक्रमकाबिच महायज्ञको उद्घाटन गरेका हुन् । कार्यक्रममा बोल्दै नगरप्रमुख भट्टले धार्मीक कार्यक्रमले धर्म, सँस्कृतीको जर्गेना गर्नुका साथै आचरण सिकाँउदै सँस्कारी समेत बताए ।

उनले बजेटले भ्याए बमोजीम धार्मीक सघं सँस्थानहरुलाई सहयोग गर्ने बताए । उनले नगरमा आफुले गर्नुपर्ने धेरै भएपनी अहिले बजेट नभएका कारण आफुसामु चुनौती रहेको बताए । फरक प्रसंगमा प्रमुख भट्टले गोदावरी नगरबासीलाई १० महिनाभित्र पुर्जा दिने बताएका छन् । महात्मा क्षमा बाईजीले सभापतित्व गरेको भागवत सप्ताह ज्ञान महायज्ञको उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख भट्टले भने “यो सहर अव्यवस्थीत छ,अव्यवस्थीत बसोबास पनी धेरै छ ।

अव्यवस्थीत सहरलाई व्यवस्थीत पार्नको निमीत्त अहिले लालपुर्जाको पनी खाँचो छ ,भुमी आयोगको केन्द्रीय टोली पनी आज गोदावरीमा पुगेको छ । कैलालीको पाँच ओटै निर्वाचन क्षेत्रको काम चार नम्बर क्षेत्रको गोदावरीबाट सुरु गर्दीनुस भन्ने अनुरोध गरेका छौँ । धेरै त भन्दैन तीन वर्षभित्र यो कार्यक्रम सक्ुपर्ने छ तर गोदावरी बासी दाजुभाई दीदीबहिनीबरुलाई १० महिनाभित्र पुर्जा दिनसक्छु भन्ने आँट गरेको छु ।”

Siddi ganesh

त्यस्तै कार्यक्रममा बोल्दै नगरउपप्रमुख शारदा देवि रोकायाले धार्माीक संघसँस्था जर्गेना गर्नु सबैको कर्तव्य भएको बताएकी छिन् । उनले मान समुदायलाई धार्मीक संघसँस्था आवशयक पर्ने भएको हुँदा नगरबाट सकेको सहयोग गर्न तयार भएको बताएकी छिन् । उद्घाटन कार्यक्रम पश्चात मानव धर्म सेवा विकास समितिको नवनिर्मीत भवन कमल स्मृति सभाहलको उद्घाटन समेत गरिएको थियो ।

हलको समाजसेवी धर्मी खड्काले उद्घाटन गरेकी हुन् । स्वर्गीय श्रीमान कमल खड्काको सम्झनामा उनले उत्त हलको निर्माण गरेकी हुन् । आजबाट सुरु भएको भागवत सप्ताह ज्ञान महायज्ञ २४ गतेसम्म चल्नेछ । कार्यक्रममा भवन निर्माणमा सहयोग गर्ने विभीन्न व्यत्ति तथा सँस्थाहरुलाई सम्मान गरिएको थियो ।

Nawadurga
Loading...