Attariya Hospital Pvt.Ltd.

नेपाली काँग्रेस दार्चुलाका पूर्व जिल्ला सभापति चन्द काँग्रेस (विपी)मा प्रवेश

padma
milan sunchadi

डडेल्धुरा – काँग्रेस दार्चुलाका पूर्व जिल्ला सभापति मानबहादर चन्द नेपाली काँग्रेस (विपी)मा प्रवेश गरेका छन्। आज बुधबार उनी नेपाली काँग्रेस (विपी)मा प्रवेश गरेका हुन्। नेपाली काँग्रेस (विपी)का बरिष्ठ उपसभापति कर्णबहादुर मल्लले उनलाई पार्टी प्रवेश गराएका हुन्। हाल कञ्चनपुरको बेदकोट नगरपालिका–७ सुडा बस्दै आएका चन्द पार्टी प्रवेश गर्न नेपाली काँग्रेस विपी जिल्ला कार्य समितिको पार्टी कार्यालय किसुन जी भवनमा पुगेका थिए।

२०२९ सालमा नेविसंघबाट राजीनितिक यात्रा सुरु गरेका चन्द २०३६ सालमा नेपाली काँग्रेसमा सक्रिय भइ बहुदलको प्रचारप्रसारमा लागेका थिए। उनी २०४६ सालको जनआन्दोलमा जेल समेत परेका थिए।२०४७ सालमा दार्चुलामा नेपाली काँग्रेसको संगठन बिस्तार गरि जिल्ला सभापति बनेका उनी २०४८ सालको प्रतिनिधि सभाको चुनावमा स्वतन्त्र उम्मेदवारसँग छिनो मतान्तरले पराजित भएका थिए।प्रजातन्त्र प्राप्तपछि २०४९ सालमा पहिलो जननिर्वाचित जिल्ला विकास समितिको सभापति बनेका चन्द २०५९ सालमा नेपाली काँग्रेस प्रजातान्त्रिक दार्चुला सभापति समेत भएका थिए।
Siddi ganesh

तर, नेपाली काँग्रेसको विचलन तथा कार्यशैली प्रति असहमत रहँदै पछिल्लो समय उनी निश्किृय रहेका थिए। विपी कोइरालादेखि कृष्णप्रसाद भट्टराई सम्मको सिद्धान्तसँग सहमत भइ नेपाली काँग्रेस विपीको विधान आत्मसाथ गरि आवद्धता जनाएको उनले बताए ।उनले इमान्दार सिद्धान्त तथा राष्ट्रियता, प्रजातन्त्र र समाजवादमा प्रतिवद्ध सबैमा नेपाली काँग्रेस विपीमा आवद्ध हुन समेत आग्रह गरेका छन्।बरिष्ठ उपसभापति मल्लले सुदूरपश्चिममा देउवाले एकलौटी गर्न थालेपछि उनीसँग रूष्ट भएका नेता कार्यकर्ता नेपाली काँग्रेस विपीमा प्रवेश गर्ने क्रम बढीरहेको बताए।

Nawadurga
aisworya
Leave A Reply

Your email address will not be published.